אטרקציה משפחתית

מחפשים אטרקציה משפחתית המשלבת בין כייף להפעלת המוח?
מבחינת הורים רבים, אטרקציות לילדים צריכות לכלול גם ערך מוסף – פעילויות שכוללות את הפעלת המוח, ובעצם מבוססות על חשיבה, והכל תוך כדי משחק כיפי ששותפה בו כל המשפחה, מספקת בדיוק את מה שצריך, שילוב מושלם בין הנאה לבין העצמה.

המבוך בשדה יעקב
שדה יעקב שבעמק יזרעאל (ליד קריית טבעון) מציע אטרקציה ייחודית שהיא גם אתגר לכל בני המשפחה: מבוך ענק (על שטח של 9,000 מ"ר עם שבילים באורך כולל של 3 ק"מ). המבוך מורכב משיחים, שתורמים אף הם לחוויה, ואם תפתרו את כתב החידה ולא תיתקעו יום שלם בין השיחים, תוכלו לשלב גם טיול בעמק יזרעאל רב הקסם...

שימו לב: שדה יעקב הינו ישוב דתי, ועל כן המבוך לא פועל בשבתות. בימי חול תוכלו להיכנס למבוך בכל שעות היום ובימי שישי המקום נסגר לקראת כניסת השבת.

חדרי בריחה משפחתיים
אמנם יש הורים שמבחינתם להיכלא בחדר קטן עם הילדים נשמע כמו התחלה של סיוט, אבל חדרי הבריחה המשפחתיים הם בילוי כיפי במיוחד, שבנוסף מפתח את החשיבה, המקוריות, היכולת להסתכל על דברים מזווית שונה ומחוץ לקופסה ועבודת צוות משפחתית.

חדר בריחה לכל המשפחה מתאים בדרך כלל לבני 8 ומעלה, ובמקרים מסוימים גם לילדים קטנים יותר. ניתן למצוא מגוון רחב של אופציות כיפיות בכל רחבי הארץ, כמו לדוגמא המתחם שלנו - משחקי הקווסט, הממוקם במנחם בגין 90 תל אביב קומה 1-.

ניווט חווייתי או חפש את המטמון
פעילות אחרת שמפעילה גם את המוח וגם את הרגליים, ומוסיפה על הגיבוש המשפחתי גם היכרות עם מקום כזה או אחר בארץ (בין אם ליד הבית ובין אם באזור אחר לגמרי) היא ניווט חווייתי. אפשר גם להפוך את הפעילות למשחק חפש את המטמון כיפי, כשבכל מקרה תוכלו לבחור בין פעילויות מאורגנות לבין הפעלה פרי הדמיון שלכם, כשבמקרה כזה יש לכם שליטה מלאה על רמת הקושי של המסלול (שכדאי כמובן להתאים אותו לגיל הילדים וליכולות הגופניות שלהם) וגם על רמת הקושי על הניווט או החידות שמובילות את הפרס (שמצטרף לכיף עצמו).

לסיכום, אם גם לכם חשוב לבחור בפעילויות הכוללות פעילות מוחית מאתגרת אצל ילדיכם בכל גיל בחרו באטרקציה או פעילות דומה לאלו שהזכרנו כאן ותוכלו ליהנות משילוב מושלם בין אתגר אינטלקטואלי לכיף משפחתי.